صفحه اصلی   ورود کاربران   چاپ صفحه  
امـروز : چهارشنبه 29 شهریور 96
معرفی
استان کرمان از لحاظ وسعت پهناورترين استان کشور است و تنوع آب و هوا و موقعيت خاص جغرافيايي امکان توليدات متنوع کشاورزي و دامي را از ديرباز در اين استان فراهم آورده است . با توجه به جمعيت دامي فراوان گشايش دانشکده دامپزشکي در اين استان ضرورت داشت هدف از تأسيس اين دانشکده تأمين نيروي انساني متخصّصن و ماهر جهت توليد علم و ارائه خدمات بهداشتي ، درماني و تحقيقاتي در زمينه هاي مختلف علوم پزشکي و حفظ؛ توسعه و تأمين بهداشت مي باشد. گشايش دانشکده دامپزشکي دانشگاه شهيد باهنر کرمان در سال 1367 فراهم گرديد که موافقت اصولي آن در همان سال و موافقت قطعي آن در سال 1370 از سوي شوراي گسترش آموزش عالي صادر گرديد . فعّاليّتهاي آموزشي اين دانشکده از مهرماه 1371 با پذيرش دانشجو در مقطع دکتري عمومي دامپزشکي (D.V.M) آغاز گرديد.
دانشکده دامپزشکی با گروه هاي آموزشي علوم پايه ، پاتوبيولوژي ، بهداشت و كنترل مواد غذايي و علوم درمانگاهي در اين در دانشگاه فعاليت دارد.
در حال حاضر اين دانشکده در رشته هاي دکتري عمومي دامپزشکي در دوره هاي روزانه و شبانه ، رشته های کارشناسي ارشد ناپيوسته انگل شناسي دامپزشکي، فیزیولوژی، بافت شناسی و میکروبیولوژی و همچنین در دوره های دکتری تخصصی در رشته های میکروبیولوژی، انگل شناسی، جراحی دامپزشکی و بیماریهای داخلی دامهای بزرگ دانشجو مي پذيرد. دانشکده دامپزشکی با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در دوره دکتری تخصصی آناتومی نیز پذیرش دانشجو دارد.
کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان مي باشد.